Ohýbání trubek

sipka

Přesné 3D ohýbání trubek
na moderních CNC strojích

Přesné 3D ohýbání trubek

Ohýbání probíhá na moderních CNC strojích značky Crippa a zároveň využíváme i jiné moderní osvědčené stroje, které zajišťují kvalitu ohybů a efektivnost výrobního procesu ohýbání.

CNC ohýbání trubek

Ohýbání a prototypová výroba

Potřebujete vyrobit jen pár kusů, ověřovací sérií či udělat zástavbovou zkoušku? Jsme připraveni i na malé zakázky a projekty !

  • Provedeme potřebné ověření vyrobitelnosti dle technologických možností na našich strojích.
  • Jsme schopni navrhnout vhodné řešení pro výrobu dílu, například změnou poloměru ohybu nebo změnou geometrie mimo kolizní místa, atp..
  • Zakázku vždy zpracujeme v co nejkratším možném termínu. 

Naše bohaté zkušenosti s technologiemi ohýbání trubek přinášejí zaručené výsledky a ušetření nemalých nákladů na výrobu tím, že dokážeme najít alternativní řešení výroby a optimalizovat vyráběný díl při zachování geometricky důležitých rozměrů nebo tvaru a zachování funkčnosti dílu.

 Oblasti použití

  • automobilový průmysl - trubky klimatizační, palivové, hydraulické, chrániče svazků, stabilizátory, ochranné rámy, výztuhy, výfukové potrubí, atd.

  • strojírenský průmysl - průmyslové s teplosměnné výměníky, táhla, madla, dílenské vozíky
  • montážní provozy - kolena, tvarové potrubí, chladiče, vedení vozíků
  • nábytkářský průmysl - madla, stojany, podnože, postele, invalidní vozíky, stolečky, věšáky
  • design - židle, křesla, stoly, zábradlí, sloupy, lustry, skulptury, sochy

Vhodné nástroje

Naší výhodou je, že již disponujeme velkým množstvím ohýbacích nástrojů (kladek, úponů, hladítek, trnů) a tím minimalizujeme náklady spojené s prototypovou výrobou.

Nástroje na ohýbání trubek

Znáte vhodné materiály pro ohýbání trubek ?

Vyrobitelnost dané zakázky závisí na dobré tažnosti ohýbaného materiálu, průměru tyče, rádiusu a samozřejmě zavisí také na dostupnosti výrobních nástrojů .

Černá ocel, nerez, měd, mosaz, hliník, titan, chommolibdenové trubky...

Cena ohýbání?

Cena ohýbání trubek je ovlivněna několika faktory.
 Náročností technologické přípravy, sestavením toolingu, nastavením (naprogramováním) a odladěním strojů pro danou aplikaci. Závisí také na průměru resp. síle stěny, množství ohybů v daném úseku, velikosti rádiusů, nákladech na výrobu nástrojů a následně i na požadované úpravě povrchu. S rostoucím počtem kusů klesá cena.

Pošlete nám poptávku

Soubor